Co vše lze zavařit, tipy na zavařování

Máme pro Vás tipy co vše lze zavařit

  1. Ovoce: Ovoce je ideální pro zavařování, protože jeho přirozená sladkost a kyselost pomáhají při konzervaci. Nejčastěji se zavařují třešně, švestky, broskve, meruňky, jablka, hrušky a různé bobule. Z ovoce se také často vyrábí ovocné kompoty, džemy a marmelády. Při zavařování ovoce je důležité ovoce důkladně umýt a odstranit všechny nečistoty.
  2. Zelenina: Zelenina je také skvělá pro zavařování. Mezi oblíbené patří okurky, papriky, rajčata, červená řepa, květák a kukuřice. Kromě nakládaných okurek a kysaného zelí se zavařují také jiné druhy zeleniny. Při zavařování zeleniny je důležité zeleninu důkladně umýt a odstranit všechny nečistoty.
  3. Maso a houby: Maso a houby lze také zavařovat. Při zavařování masa je důležité maso důkladně upéct nebo podusit. Houby je třeba před zavařováním důkladně umýt a očistit.
  4. Hotová jídla a sirupy: Hotová jídla a sirupy lze také zavařovat. Při zavařování hotových jídel je důležité jídlo důkladně uvařit a následně ho zavařit.

Při zavařování je důležité dodržovat správné postupy a dbát na sterilitu. Sklenice by měly být naprosto čisté a před naplněním obsahem by měly být sterilizovány v troubě nebo vroucí vodě. Zavařování je skvělý způsob, jak si uchovat chutě sezónních plodů a zeleniny, ale také jak si připravit jídlo na cesty nebo do zásoby.